loading
Dominik Grácz

Dominik Grácz

Česká scéna

Inspicient České scény a herec

 

Diváci by ho mohli najít na levé straně jeviště, kde má kamery, pultík s intercomem a počítač. Právě tam tráví Dominik Grácz většinu všech představení, která by se bez něj jen těžko obešla.

Na Střední průmyslové škole strojní v Karviné jej sice třídní přemlouval, aby vyzkoušel konzervatoř, ale neměl žádnou průpravu, a tak nenašel potřebnou odvahu. Na prahu dospělosti se ale angažoval v ochotnickém souboru v Karviné, odkud se k profesionálnímu divadlu dostal v roce 2013.

Náplní práce inspicienta je chod, průběh a organizace představení či plánování a řízení zkoušek. Je zkrátka neviditelným středobodem a hybnou silou inscenací Těšínského divadla. Občas se také objevuje na jevišti v menších rolích jako tanečník nebo člen sboru. Má široký záběr divadelních pozic, takže může v případě potřeby za kohokoli zaskočit. Na zkouškách pouští hudbu, jednou si vyzkoušel i pozici osvětlovače.

Anonymita mimo jeviště v něm zpočátku vyvolávala pocit, že je nedoceněný, což se postupem času vytratilo. Chvíli uvažoval, že si dodělá školu a stane se učitelem, ale rozmyslel si to, protože není studijní typ. Dnes je na svou práci hrdý a dělá mu radost. Pokouší se zajistit kolegům maximální komfort, aby vše proběhlo hladce. Nejblíže jeho srdci je komedie a nejen proto, že se rád směje. Při komediích nebývá scéna komplikovaná a nálada v zákulisí je příjemnější. Má ale rád i muzikály, protože si v nich může zazpívat a zatančit.

Możesz zobaczyć

LÁSKA, SEX A FINANČÁK

William Van Zandt, Jane Milmore / Peter Gábor

Właśnie gramy

ŠAKALÍ LÉTA

Petr Šabach - Ivan Hlas - Petr Jarchovský - Jan Hřebejk - Miroslav Hanuš / Peter Gábor

Właśnie gramy

VÁNOČNÍ KOLEDA

Charles Dickens / Bogdan Kokotek

Właśnie gramy

Mogłeś zobaczyć

HRÁTKY S ČERTEM
tanečník
PÍSNIČKÁŘ
Hans Groeben, major SS
PA.DI.PA.RÉ
Netopýr,Člověk,Afričan,Inženýr
VEČER TŘÍKRÁLOVÝ aneb cokoli chcete
Strážný
GAZDINA ROBA
Tanečník
MEFISTO
Hans Wolf, zástupce firmy Ford
PRODANÁ NEVĚSTA
sbor
ŠAKALÍ LÉTA
hotelový host, člen party
VÁNOČNÍ KOLEDA
Pán 4
LÁSKA, SEX A FINANČÁK
inspice
VEČER TŘIKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE
Strážný, kněz