Pokladní hodiny

Z důvodu nařízení vlády je pokladna do odvolání uzavřena.

Pouze v novém Informačním centru na náměstí Českého Těšína, ČSA 1222/10

Úterý - pátek - 13:00 - 17:00
Telefon - +420 558 668 195
Rengl - plakátovací plochy

Česká scéna

Aktuality

 
 

Divadelní prázdniny

Datum: 04.07.2016
Divadelní prázdniny

Jublilejní 70. divadelní sezóna je za náma. Děkujeme našim stálým divákům a předplatitelům za zájem, přízeň a podporu. Přejeme krásné, slunečné léto a v září opět na shledanou!

Pohádkové dopoledne

Datum: 01.07.2016
Pohádkové dopoledne

Konec června je neodmyslitelně spjat s Pohádkovým dopolednem pro klienty z ústavů sociální péče. Ne jinak tomu bylo i letos 27. června. Herci Polské scény zahráli muzikálovou pohádku „Złotowłosa“, poté se herci České scény a Bajky věnovali dětem na nádvoří, kde byly připraveny různé hry, soutěže a samozřejmě občerstvení. Tato mnoholetá akce je potěšením nejen pro klienty ústavů, ale také pro všechny zaměstnance divadla, kteří se na přípravě této akce podílejí.

ĎÁBLICE - premiéra

Datum: 15.06.2016
ĎÁBLICE - premiéra

Ředitel Těšínského divadla Karol Suszka a šéf České scény Miloslav Čížek srdečně zvou na premiéru hry Karla Schönherra "ĎÁBLICE" v sobotu 25.6.2016 v 17.30 hod. Režie Pavel Ondruch.

Příběh ženy, kterou chtějí dva muži využít k prosazení svých zájmů dospěje k nenadálemu obratu. Nakonec je to právě žena, která cílevědomě, chladnokrevně, ale skrytě zmanipuluje oba muže tak, že dosáhne všeho co si usmyslila.

Rezervace lístků on-line

Datum: 15.06.2016

S potěšením sdělujeme, že počínaje dnešním dnem jsme započali rezervaci lístků systémem on-line, zatím na premiéru Ďáblice. Při rezervaci si tak sami můžete vybrat řadu i číslo sedadla, zaplatit on-line kartou, převodem případně hotově.

Po zaplacení obdržíte e-mailem vstupenky ve formátu PDF, které si můžete sami vytisknout. Věříme, že se systém osvědčí a od nové divadelní sezony si budete moci   takto objednávat lístky na všechna  naše představení.

9. Těšínská muzejní noc

Datum: 12.05.2016
9. Těšínská muzejní noc

Naše divadlo se  již potřetí zapojí do 9. Těšínské muzejní noci, která letos připadá na 20. května. Návštěvníkům nabídneme prohlídku prostor, které nejsou běžně dostupné: zákulisí divadla, dekorační dílny, vlásenkárna, krejčovna či půjčovna kostýmů. Zájemci  budou mít možnost  postavit se  "na prknech, jež znamenají svět", zhlédnout ukázky   pohádky „Jak jeden malíř chtěl namalovat šťastného motýla“, která bude mít tento den premiéru, a kterou  připravila loutková scéna BAJKA. Herci  Polské scény vystoupí v Cieszyně na Zámeckém vrchu před Oranžerií a před Domem Narodowym ve 21.00, 22.00 a 23.00 hod. , kde zazpívají písně z představení „Powróćmy jak za dawnych lat czyli polskie piosenki międzywojenne. 

Prohlídky probíhají v organizovaných cca (30 osob) skupinách, a to v 19.00, 20.30 a 22.00 hod., během kterých se návštěvníci seznámí krátce s historií divadla a dozví různé zajímavosti. ( kupř. kolik představení se odehraje, kolik lidí musí obsluhovat jedno představení  nebo jak se dělá paruka apod.). Srdečně zveme.