loading

Chceš zažít víc než jen představení? Zajímá tě divadlo zblízka? Chceš se ho opravdu dotknout? Pak se přidej do Klubu mladého divadelníka.

 

Klub mladého divadelníka nabízí žákům 6.–9. tříd ZŠ a studentům SŠ představení České scény Těšínského divadla a žákům 1.–5. třídy představení Loutkové scény Bajka. To ale zdaleka není vše! V rámci Klubu mladého divadelníka nabízíme i možnost tzv. vzdělávání divadlem, které se skládá ze tří bloků:

 

  1. Divadelní workshopy

Cílem hereckých workshopů je rozvíjet u dětí a mládeže fantazii a tvůrčí myšlení. A divadlo, které spojuje všechny umělecké obory, je pro to tím nejlepším místem. Účastníci si v průběhu workshopů rozšíří své znalosti na téma herecké tvorby, seznámí se s kulturou živého slova, s jevištní řečí, rozšíří si své pohybové schopnosti, zdokonalí se ve vnímání vlastního těla, rozvinou svou fantazii a schopnost vyjádřit emoce prostřednictvím verbální i neverbální komunikace. Workshopy jsou vedeny herci České scény Těšínského divadla.

 

  1. Za oponou – prohlídka divadelního zákulisí

 Exkurze po divadle, která studentům představí každodenní divadelní dění za oponou, poodhalí tajemství jednotlivých divadelních profesí a seznámí je se vším a se všemi, kteří se podílejí na vzniku a přípravě divadelních inscenací a na zdárném průběhu představení.

 

  1. Neboj se, zeptej se! – diskuse s herci a tvůrci inscenace

 Setkání s umělci a realizačním týmem je platformou pro diskusi mezi diváky, herci a realizačním týmem inscenace. Chceme divákům nabídnout nejen možnost konfrontovat své vjemy a zážitky z právě zhlédnutého představení, ale také bychom v nich rádi vzbudili zájem o diskusi, která se může rozšířit i mimo rámec divadla. 

 

Zažij divadlo. Poznej divadlo. Dotkni se divadla.

 

Zaujala vás naše nabídka? Neváhejte nás kontaktovat! Těšíme se na spolupráci.

 

Produkční Andrea Kovářováandrea[zavinac]tdivadlo.cz / +420 731 927 560

Koordinátorka Eliška Adamovskáeliska.adamovska@seznam.cz