loading


UPOZORNĚNÍ
Sezona 2024/2025 bude vzhledem k rekonstrukci Těšínského divadla omezená.
Proto dovezeme kousek divadla k vám! 

 

Chceš zažít víc Než jen představení? Zajímá tě divadlo zblízka? Chceš se ho opravdu dotknout? Pak se přidej do Klubu mladého divadelníka.

Klub mladého divadelníka nabízí žákům 6.–9. tříd ZŠ a studentům SŠ představení České scény Těšínského divadla a žákům 1.–5. třídy představení Loutkové scény Bajka. To ale zdaleka není vše! V rámci Klubu mladého divadelníka nabízíme i možnost tzv. vzdělávání divadlem, které se skládá ze tří bloků:

 

  1. Divadelní workshopy

Cílem hereckých workshopů je rozvíjet u dětí a mládeže fantazii a tvůrčí myšlení. A divadlo, které spojuje všechny umělecké obory, je pro to tím nejlepším místem. Účastníci si v průběhu workshopů rozšíří své znalosti na téma herecké tvorby, seznámí se s kulturou živého slova, s jevištní řečí, rozšíří si své pohybové schopnosti, zdokonalí se ve vnímání vlastního těla, rozvinou svou fantazii a schopnost vyjádřit emoce prostřednictvím verbální i neverbální komunikace. Workshopy jsou vedeny herci České scény Těšínského divadla.

 

  1. Za oponou – prohlídka divadelního zákulisí

 Exkurze po divadle, která studentům představí každodenní divadelní dění za oponou, poodhalí tajemství jednotlivých divadelních profesí a seznámí je se vším a se všemi, kteří se podílejí na vzniku a přípravě divadelních inscenací a na zdárném průběhu představení.

 

  1. Neboj se, zeptej se! – diskuse s herci a tvůrci inscenace

 Setkání s umělci a realizačním týmem je platformou pro diskusi mezi diváky, herci a realizačním týmem inscenace. Chceme divákům nabídnout nejen možnost konfrontovat své vjemy a zážitky z právě zhlédnutého představení, ale také bychom v nich rádi vzbudili zájem o diskusi, která se může rozšířit i mimo rámec divadla. 

 

Zažij divadlo. Poznej divadlo. Dotkni se divadla.

 

Zaujala vás naše nabídka? Neváhejte nás kontaktovat! Těšíme se na spolupráci.

 

Vstoupili jsme do nové umělecké éry! S hrdostí oznamujeme, že od sezony 2023/2024 se naše divadlo stalo plnohodnotným členem Asociace divadelních lektorů.

Členové | Asociace divadelních lektorů (divadelnilektori.cz)

 

 Andrea Kovářová  

 Produkce školních představení, KMD

 andrea[zavinac]tdivadlo.cz / +420 731 927 560