loading

AKTUALITY

SEZONA 2023/2024

01.06.2023

POSLEDNÍ/PRVNÍ PREMIÉRA SEZONY A NOVINKY PŘEDPLATNÉHO 2023/2024

V červnu spouštíme prodej předplatného na novou divadelní sezonu 2023/2024!

Pro diváky jsme připravili dvě novinky. Výročí loutkové Bajky slavíme vydáním zpěvníku a pexesa a končící divadelní sezonu uzavřeme první premiérou Polské scény z nadcházející sezony. Bude jí dvorská komedie Princezna naruby (Księżniczka na opak wywrócona) z pera španělského barokního dramatika Pedra Calderóna de la Barcy. Příběh je postaven na milostné zápletce a komických nedorozuměních. Jsou tu dva páry hlavních hrdinů – princezna Diana a do ní zamilovaný Roberto, dědic koruny, a pak dvojice prosťáčků, neokřesaný zahradník Perote a jeho smyslná, avšak primitivní žena Gileta. Calderon jejich příběh naplnil záměnami, převleky a dvojsmysly, které vedou k neočekávaným situacím a vtipným dějovým zvratům.

Premiéra je stanovena na sobotu 24/6/2023 v 17:30.

Bajka si připomíná 75 let od svého vzniku. Těšínské divadlo u této příležitosti vydalo dvojjazyčný, česko-polský zpěvník. Publikace obsahuje písničky v českém a polském jazyce – notové zápisy doprovázejí veselé ilustrace a QR kódy, které písničku přehrají. Zájemci si zpěvník mohou za 200 Kč pořídit v naší pokladně na náměstí ČSA v Českém Těšíně. Tam prodáváme i další novinku - barevné pexeso s obrázky loutek z představení naší loutkové scény.

Od června bude v prodeji předplatné na příští divadelní sezonu (září 2023 – červen 2024). Pro mladší publikum nabídneme nově studentské předplatné, které svým majitelům umožní vidět všech pět nových premiér za pouhých 730 korun (146 Kč za představení).

Zavádíme i další novinku, kuponové předplatné. To novým abonentům umožní vybrat si jen tři tituly z nabídky a zaplatit za ně 600 Kč.

Nové tituly České scény (Amadeus, Balada pro banditu, Jezinky bezinky, Kouzelná flétna a Škola základ života) a Polské scény (Księżniczka na opak wywrócona, Ballada dla bandyty, Dziady, Kogut w rosole, Osiem kobiet) už nyní na našem webu TD.

 

***

 

STATNIA/PIERWSZA PREMIERA SEZONU I NOWOŚCI ABONAMENTU 2023/2024

W czerwcu uruchomimy sprzedaż abonamentu na nowy sezon teatralny 2023/2024!

Dla widzów przygotowaliśmy dwie nowości. Jubileusz lalkowej „Bajki“ świętujemy wydaniem śpiewnika i gry pamięciowej memory, z kolei kończący się teatralny sezon zamkniemy pierwszą premierą Sceny Polskiej nadchodzącego sezonu. Będzie to dworska komedia „Księżniczka na opak wywrócona“ pióra hiszpańskiego dramatopisarza Pedra Calderóna de la Barca. Historia opiera się na wątku miłosnym i komicznych nieporozumieniach. Występują tu dwie pary głównych bohaterów – księżniczka Diana i zakochany w niej Roberto, dziedzic korony oraz dwójka prostaków – nieokrzesany ogrodnik Perote i jego zmysłowa, lecz prymitywna żona Gileta. Calderon napełnił tę historię niespodziankami sytuacyjnymi, zaskakującymi spiętrzeniami akcji i efektami komicznymi. Premiera tego przedstawienia odbędzie się w sobote 24 czerwca o godzinie 17:30.

Bajka przypomina 75 lat od swojego powstania. Teatr Cieszyński z tej okazji wydał dwujęzyczny, czesko-polski śpiewnik. Publikacja zawiera piosenki w języku czeskim i polskim – a zapisom nutowym towarzyszą wesołe ilustracje i kody QR odtwarzające utwór. Osoby zainteresowane mogą nabyć śpiewnik za 200 koron w kasie teatralnej na rynku ČSA w Czeskim Cieszynie. Tam także sprzedajemy kolejną nowość, czyli grę pamięciową memory z obrazkami lalek z przedstawień naszej lalkowej sceny.

Od czerwca będzie w sprzedaży abonament na przyszły sezon teatralny (wrzesień 2023 – czerwiec 2024). Dla młodszych widzów zaproponujemy nowy abonament dla uczniów i studentów, który umożliwi im obejrzenie komplet pięciu premier za jedynie 730 koron (146 koron za przedstawienie).

Przedstawiamy też kolejną nowość, czyli karnet, który umożliwi abonentom wybór trzech przedstawień z oferty abonamentowej i zapłacić za nie tylko 600 koron.

Nowe tytuły Sceny Czeskiej (Amadeus, Balada pro banditu, Jezinky bezinky, Kouzelná flétna a Škola základ života) i Sceny Polskiej (Księżniczka na opak wywrócona, Ballada dla bandyty, Dziady, Kogut w rosole, Osiem kobiet) już teraz na stronie internetowej TC.

ARCHIV AKTUALIT