loading

AKTUALITY

HRAD PLNÝ POKLADŮ

26.04.2024

Hledání pokladu je vždycky zábavné, jak pro děti, tak pro dospělé. A když je to hledání přímo v romantických hradních prostorách a k tomu doprovázeno programem a ještě k tomu ZDARMA, jde o plán na sobotu, kterému nelze odolat!

KDY A KDE? V sobotu 25. května 2024 od 9.00 do 17.00 hodin na hradě Hukvaldy!
Na co se můžete těšit?
Pomocí hesla a otisků prstů čarodějů se dostanete k pokladu. Získat heslo i otisky nebude jednoduché, stejně jako to bývá v pohádkách i v životě.
Vyzkoušíte si tradiční řemesla a činnosti jako např. tkaní na malých tkalcovských stavech nebo zpracování ovčí a kozí srsti, praní na valše nebo dojení kozy a spoustu jiných.
Uvidíte, jak pracuje řezbář, jak se razí mince, jak se tvoří modely hradů, jak pracuje archeolog, jak se v dávných dobách psaly dopisy a spoustu dalšího.
Dozvíte se mnoho o zvířátkách, zvířecích stopách, lese jako takovém, bylinkách, obilninách a taky třeba „jestli byla první ovce anebo muflon“.
Potkáte víly Hůkalky, uvidíte muzikanty, tanečníky, zpěváky a herce, princezny i draky a živá zvířátka v MINIZOO.
Můžete se fotit v zapůjčených kostýmech ve fotokoutku.
Tohle určitě není všechno!
Na minijarmarku si můžete koupit třeba andílka, kabelku, košík nebo sušené dobroty z chráněných dílen.


PROGRAM NA PÓDIU:
10.00-10.15 ZAHÁJENÍ AKCE
10.15-11.15 AV BLUES & SWING

Dva zkušení muzikanti hrají směs blues, swingu, písní První republiky, dixielandu, rock and rollu, písní éry divadla Semafor, a vybraných písní skupiny Beatles v Blues a Swing aranžmá / Hudbu vizuálně doplní taneční pár Dario Bilic a Zuzana Lindovská se swingovými improvizacemi a tanečním workshopem

11.30-12.30 DOBOVÁ HUDBA DEVĚTSIL

Gotické a renesanční nápěvy ve vlastní úpravě doplněné irskými a skotskými tanci, ale i vlastní tvorba inspirovaná historií. Skupina vystupující v historických kostýmech kromě houslí, fléten a rytmiky využívá při hře také repliky historických nástrojů

12.30-13.00 FOLKLÓRNÍ SOUBOR VONIČKA HAVÍŘOV
Pěvecké a taneční vystoupení s cimbálem a basou
13.15-14.05 O 3 PRINCEZNÁCH A 3HLAVÉM DRAKOVI
Loutkové představení scény Bajka Těšínského divadla Český Těšín
14.15-14.45 FOLKLÓRNÍ SOUBOR VONIČKA HAVÍŘOV
15.00-15.50 O 3 PRINCEZNÁCH A 3HLAVÉM DRAKOVI
16.00-17.00 DOBOVÁ HUDBA DEVĚTSIL

BALADA PRO BANDITU
KDY: 25. 5. 2024 v 19.00 hodin
KDE: Hrad Hukvaldy / motta
VSTUPNÉ: 150,- / VYPRODÁNO

Celý den zakončí představení Balada pro banditu Těšínského divadla Český Těšín, které bude v prostředí hradu Hukvaldy vypadat naprosto úžasně. Tento zážitek si nikdo nechce nechat ujít.

Upozorňujeme, že nebude možné vyjet autem až k hradu. Od brány do obory budete muset jít pěšky do kopce až na hrad. Prosím, zohledněte tuto skutečnost při časovém plánování své cesty. Začátek představení je v 19:00 hodin, přičemž brána hradu bude otevřena od 18:00 hodin. Občerstvení bude zajištěno na místě.

 

Na programu se budou podílet:

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek

Muzeum Novojičínska

Muzeum v Bruntále

Muzeum Těšínska

Galerie výtvarného umění v Ostravě

Těšínské divadlo

 

ARCHIV AKTUALIT