loading
Bajka
NEPOSLUŠNÁ KŮZLÁTKA
.
28. 8. 2024
16:00 | Šapitó Barbora - KARVINÁ

NEPOSLUŠNÁ KŮZLÁTKA

.

Režie: Vít Brukner a Buchty a loutky
Premiéra: 2. 12. 2006
Program: stáhnout

Ach, ta neposlušná kůzlátka! Zlobí a vyvádějí, až je sežere vlk.
Ale hodná maminka koza je dokáže vysvobodit z vlčího břicha,
neposluchy milované...
A vlk? Ten se utopil! Mééé, mééé, přijďte se podívat!

Pohádka o zlobení je určena pro děti od 3 let.

 

BUCHTY A LOUTKY

je nezávislé alternativní loutkové divadlo, hrající pro děti i dospělé.
Buchty a loutky byly založeny v roce 1991 v chebské ubytovně čerstvými absolventy loutkářské katedry DAMU. Od té doby mají za sebou 60 divadelních premiér, loutkové a animované filmy a klipy, mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla.


V současné době Buchty a loutky hrají pravidelně jako stálý host ve Studiu Švandova divadla na Smíchově v Praze, jsou však stále na cestě. Odehrají okolo 250 představení ročně po celých Čechách a v zahraničí.
Buchty a loutky svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem.
Od dob svého vzniku, kdy Buchty a loutky rozvířily vody českého loutkového divadla svými dnes již kultovními inscenacemi jednoznačně patří k divadelní špičce nejen v Čechách, ale i za hranicemi.

 

Napsali o nich:

 

"Kdo jsou ti lidé s tradičními i netradičními loutkami zač? Blázni. Jsou to bezesporu úplní blázni, ale to je také jedině dobře."

 

"Děti se chechtají a po představení se s rekvizitami honí po sále, pomáhají je uklízet, hrají na xylofon, povídají si s herci. Zkrátka mejdan. Patří to k věci."

 

"Jejich inscenace mají i tajemství a jejich práce rozměr, který v jiných divadlech nenajdete, protože jsou nejen souborem, ale i společenstvím, držícím pevně v kruhu."

 

U tohoto představení máte možnost využít naši autobusovou dopravu. Autobus jede z Těšínského divadla - vrátnice, přímo k Dolu Barbora v Karviné a zpět. Své místo si můžete zakoupit zde.

Více o inscenaci

Obsazení
 

Zuzana Bruknerová, Kristina Maděričová, Marek Bečka,
Radek Beran, Vít Brukner

DALŠÍ INSCENACE

Opowieści indiańskiej babci / szkoły

DETAIL INSCENACE

Svozový autobus divadlo (vrátnice) - Důl Barbora a zpět

DETAIL INSCENACE

POJĎME SPOLU DO BETLÉMA

DETAIL INSCENACE