loading
Scena Polska
Balet NdB 2: Uroboros / Na krásném modrém… / Vodník
Antonín Dvořák

Balet NdB 2: Uroboros / Na krásném modrém… / Vodník

Antonín Dvořák

Režie: ...
Premiéra: 31. 10. 2022

Historicky první představení juniorského souboru Balet NdB 2 – jedinečného projektu, který vznikl na začátku sezóny 2022/2023 na půdě Baletu Národního divadla Brno. Pod vedením baletní mistryně Markéty Pimek Habalové a bývalého sólisty Uladzimira Ivanoua se poprvé představí ve třech unikátních choreografiích.

Název starodávného symbolu, který představuje cyklickou podstatu věcí, čas a nekonečný nepřetržitý běh života, jehož součástí je i věčný boj dobra se zlem se stal námětem pro choreografii Uladzimita Ivanoua. Její dynamické provedení doprovodí nevšední fúze elektronické hudby a hudby dálného východu interpretů Chronomad a Murcof.

Markéta Pimek Habalová, baletní mistryně hlavního souboru baletu NdB po nedávném úspěchu s inscenací Popelka vkročila do nové tvůrčí etapy. U choreografie Vodník se inspirovala tragickým příběhem stejnojmenné balady z ikonické básnické sbírky spisovatele Karla Jaromíra Erbena Kytice, kterou roku 1896 zhudebnil světově nejhranější český skladatel Antonín Dvořák.

Ku příležitosti prvního představení Baletu NdB 2 doplnil dvojici choreografů umělecký šéf Baletu NdB Mário Radačovský. V choreografii Na krásném modrém… za doprovodu hudby Johanna Strausse mladšího představí kvality tohoto nadějného mladého souboru, kde jsou pohyb a rychlost hlavními atributy.

 

Poprvé v Těšínském divadle!

 

Premiéra: 31. října 2022 v divadle Reduta Brno

Délka představení 2 hodiny, 2 přestávky

 

Historyczne, pierwsze przedstawienie młodzieżowego zespołu Balet NdB 2 – wyjątkowego projektu, który powstał na początku sezonu 2022/2023 na deskach Baletu Teatru Narodowego Brno. Pod kierownictwem mistrzyni baletu Markéty Pimek Habalovej i byłego solisty Uladzimira Ivanou  po raz pierwszy zaprezentują trzy wyjątkowe układy choreograficzne.

Tematem choreografii Uladzimira Ivanou  jest nazwa starożytnego symbolu, który przedstawia cykliczność rzeczy, czas i nieskończony bieg życia, a również odwieczną walkę dobra ze złem. Dynamicznemu występowi towarzyszy niezwykła fuzja muzyki elektronicznej i muzyki Dalekiego Wschodu w wykonaniu Chronomad i Murcof.

Markéta Pimek Habalová, baletmistrzyni głównego zespołu Baletu NdB, po niedawnym sukcesie inscenizacji Kopciuszek, wkroczyła na nowy etap twórczości. Do choreografii Vodníka zainspirowała ją tragiczna historia z ballady o tym samym tytule z kultowego zbioru poezji pisarza Karela Jaromíra Erbena Kytice, do której w 1896 roku muzykę skomponował najczęściej wykonawany na świecie czeski kompozytor Antonín Dvořák.

Z okazji pierwszego przedstawienia Baletu NdB 2 do pary choreografów dołączył dyrektor artystyczny Baletu NdB Mário Radačovský. W choreografii Nad pięknym modrym... przy akompaniamencie muzyki Joahanna Straussa zaprezentują walory tego obiecującego młodego zespołu, którego ruch i szybkość są głównymi atrybutami.

Po raz pierwszy w Teatrze Cieszyńskim!

Premiera: 31 października 2022 r. w teatrze Reduta Brno

Více o inscenaci

DALŠÍ INSCENACE

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

DETAIL INSCENACE