loading
Ondřej  Vyhlídal

Ondřej Vyhlídal

Hosté

CZ

Pochází z Ostravy Poruby. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Hostoval v Národním divadle moravskoslezském a ve Staré Aréně. Jeho první rolí byl Hippolyt v inscenaci Paní Bovaryová. Nejraději má tragédie, a také tragikomedie. Jeho nejoblíbenějším autorem je A. P. Čechov, vysněnou rolí pak rytíř des Grieux ve hře Manon Lescaut.
Od sezóny 2019/2020 je členem souboru loutkové scény BAJKA.

A jak se Ondra v BAJCE cítí?
„Líbí se mi přístup BAJKY k divadlu, a také soudržnost celého souboru. Všichni táhneme za jeden provaz, proto má tahle práce smysl, i problémy se řeší snáz.
Vždy mě fascinovaly a zajímaly loutky, které vodí více loutkovodičů. U takových loutek není jednoduché se sehrát, ale když se to povede, výsledek je úžasný!
Nikdy jsem neuvažoval o jiném povolání než je herectví. Zatím mám stále pocit, že se hodně učím a to mě baví.
Návštěvníkům Bajky, tedy především dětem, bych chtěl předat potěšení z divadla, dobrou energii a radost. Přijďte se podívat na Brémské muzikanty, hraji tam pejska a tu roli mám moc rád!“

Ondro, a jak nakládáš se svým volným časem?
„Paragliding, horolezectví a cyklistika – tak relaxuji. Také rád hraji na kytaru a na housle.“


PL

Pochodzi z Ostrawy – Poręby. Ukończył Konserwatorium Janáčka w Ostrawie. Wystąpił gościnnie v Narodowym Teatrze Morawsko-Śląskim (Moravskoslezské divadlo) oraz v Starej Arenie (Stará aréna) w Ostrawie. Pierwszą rolą Ondřeja był Hipolit w Pani Bovary. Najbardziej lubi tragedie i tragikomedie. Jego ulubionym autorem jest A. P. Czechow, zaś wymarzoną rolą Rycerz des Grieux w dramacie Manon Lescaut.
Od sezonu 2019/2020 jest aktorem Sceny Lalek BAJKA TC.

Ondro, jak się czujesz w BAJCE?
„Podoba mi się podejście BAJKI do pracy, do teatru oraz solidarność całego zespołu, przyjazne stosunki. Mamy ten sam cel, gramy w jednej drużynie, dlatego ta praca ma sens. I nawet kiedy pojawi się jakiś problem, łatwiej się z nim wtedy wspólnie uporać.
Zawsze fascynowały mnie lalki, które prowadzi kilku aktorów. Niełatwo się zgrać, ale kiedy to się udaje, efekt jest oszałamiający!
Nigdy nie myślałem o innym zawodzie niż aktorstwo. Na razie ciągle mam wrażenie, że dużo się uczę i właśnie to lubię.
Z widzami BAJKI, to znaczy przede wszystkim z dziećmi, chciałbym podzielić się radością przebywania w teatrze, dobrą energią i niezapomnianymi wrażeniami. Przyjdźcie obejrzeć Muzykantów z Bremy, gram tam Pieska i bardzo lubię tę rolęJ!

Ondro, a co wypełnia twój wolny czas?
„Paragliding, wspinaczka i jazda na rowerze. Lubię też grać na gitarze i na skrzypcach.”

MŮŽETE VIDĚT

MOHLI JSTE VIDĚT

PINOKIO (PL)
Pinokio
PINOKIO (CZ)
Pinokio
PRODANÁ NEVĚSTA
komediant
KVAK A ŽBLUŇK
Hudební doprovod
BRÉMŠTÍ MUZIKANTI
Pes
HOBIT
Trpaslík, Bard - lukostřelec
ŻABEK I ROPUCH
Muzyka
MUZYKANCI Z BREMY
Piesek
HOBBIT
Krasnolud, Bard Łucznik
PRODANÁ NEVĚSTA / FESTIVAL NAD ŘEKOU
Komediant
BRÉMŠTÍ MUZIKANTI / DIVADELNÍ FESTIVAL NAD ŘEKOU
Pes