loading
David Depta

David Depta

Nehrající

Herec s bronzovou medailí za plavání – David Depta. Miluje humor, psychologická dramata, a když mu přišel dopis o přijetí na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, nevěřil vlastním očím. Zde pod vedením Alexandry Gasnárkové a Bedřicha Jansy začal v roce 2009 poznávat divadelní svět. Mezi roky 2014 a 2015 působil v Západočeském divadle Cheb, pak nastoupil do Těšínského divadla. Ještě během studia hostoval v inscenacích Její Pastorkyňa, Marat/Sade a Sůl nad zlato v Divadle Jiřího Myrona. Později si zahrál také s ostravským souborem Bílá holubice ve hře Kytice lidem vázaná a v šumperském divadle v Romanci pro křídlovku.

Na konzervatoři si poprvé zkusil jednoho z loupežníků a lorda Haveloka v inscenaci O tlustém pradědečkovi a dvanácti loupežnících. V Divadle Jiřího Myrona poprvé hostoval v roli rekruta v Její pastorkyni a v Západočeském divadle se uvedl jako Kevin v Mocné Afrodite.

Mezi jeho stěžejní role na těšínském jevišti patří Karel Hašler (Písničkář), Stanley Gardner (1 + 1 = 3), alternace v úloze poručíka Matějky v Jízdní hlídce a v pohádkovém představení Ferda Mravenec. Kritiku nerozděluje na diváckou a odbornou, každá zpětná vazba je pro něj stejně důležitá. Jeho oblíbenými dramatiky jsou Henrik Ibsen, Arthur Miller, Eugen O´Neil či Neil Simons. Rád se také koukne na režijní počiny Jana Mikuláška, Zdeňka Bartoše a Vojtěcha Štěpánka. Obdivuje všechny velké české herce, jako jsou František Strnad, Marek Adamczyk, Štěpán Benoni, Jan Hájek, Viktor Dvořák, Karel Roden, Ivan Trojan či Vít Hoffman. Mezi jeho vysněné role patří Peer Gynt a do repertoáru by si rád zařadit některou z postav v dílech Cesta dlouhého dne do noci, Všichni mí synové, Finian’s Rainbow, Dear Evan Hansen či v jakékoli adaptaci Irvina Welshe.

MŮŽETE VIDĚT

MOHLI JSTE VIDĚT

HRÁTKY S ČERTEM
Lucius II
JEDNA NOC NA KARLŠTEJNĚ
Zbrojnoš
SUGAR - Někdo to rád horké
Rudy, Nádražák, Průvodčí
KUBO - muzikál na lidovou notu
Ferko,Paľův kamarád
PÍSNIČKÁŘ
Karel Hašler - písničkář v mladších letech
ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME
Dick, Bicí
PA.DI.PA.RÉ
Netopýr,Člověk,Indián,Afričan,Asie,Inženýr
VEČER TŘÍKRÁLOVÝ aneb cokoli chcete
Sebastian, bratr Violy
JÍZDNÍ HLÍDKA
Mladší zajatec
1+1=3
Stanley Gardner
GAZDINA ROBA
Druhý stárek
MEFISTO
Sebastien Brückner, syn slavného spisovatele
PRODANÁ NEVĚSTA
sbor
ŠAKALÍ LÉTA
Icik (Radista) Peterka
VEČER TŘIKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE
Sebastian, bratr Violy
BENÁTSKÁ VDOVIČKA
Hrabě Di Basso Nero, ital