loading

AKTUALITY

MÁME NOVÝ WEB! / Mamy nową stronę internetową!

20.02.2021 - 30.06.2021

Těšínské divadlo změnilo design svého webu www.tdivadlo.cz.

Na jeho nové podobě usilovně pracovalo téměř rok ve spolupráci s ostravským Studiem Created. Přehledná, vzdušná a moderní responzivní verze internetových stránek přináší rozšířené informace z dění na jevišti i za ním. V komunikaci s diváky, kteří nyní do divadla nemohou, jsou teď mocným nástrojem elektronická média a sociální sítě.
„Velké plus vidím v možnosti koupit si vstupenky elektronicky na představení
a sedadlo. Propojili jsme totiž web s novým rezervačním systémem. Pohodlné je to
především pro diváky našich početných představení, která hrajeme v pronajatých
sálech mimo Český Těšín,“ uvádí Kateřina Mertha, šéfka obchodu a marketingu.
Na proměnu podoby webu byl už opravdu čas. Souvisela ale také s rozsáhlejšími
změnami v přístupu vedení Těšínského divadla k propagaci a kontaktu s publikem,
které rovněž zvýšilo požadavky na kvalitu informací a služeb. „Změnili jsme logo naší instituce podle návrhu Ivany Kunové ze Studia Created. Logo je teď výrazně zapojeno i do grafické podoby plakátů a dalších tiskovin, například pozvánek a programů. V souvislosti s tím vznikly další nové formáty, jiné byly přetvořeny už jen do elektronické podoby,“ popisuje Iva Lupková, tisková mluvčí divadla.
Pořídili jsme i malou kolekci propagačních předmětů (tužky, bloky, gumy, hrnky,
trička), které nabídneme k prodeji, jakmile budeme moci otevřít pokladnu.
Daleko větší důraz nyní Těšínské divadlo klade na komunikaci s fanoušky přes
Facebook a Instagram. Na Facebooku spravuje čtyři profily. Jeden patří divadlu jako
příspěvkové organizaci Moravskoslezského kraje, další tři jednotlivým scénám –
České, Polské a Bajce. Od nové (a vlastně hned zastavené) sezony v září 2020 počty sledujících výrazně rostou. Nové podmínky, které přinesly vládní restrikce, divadlo využilo i k formátu bezplatného streamování představení na YouTube. A sklidilo obrovský ohlas. „Poprvé to byla 18/12/2020 Vánoční koleda v podání České scény, na 30/1/2021 polský soubor připravil komedii Dom otwarty. Loutkoherci z Bajky zase natočili a odvysílali Velkou policejní pohádku ve formě devítidílného seriálu. A to hned dvakrát, protože vznikl také v polské verzi,“ vypočítává Petr Kracik, ředitel Těšínského divadla.

--------------------------------------------------------------------------------

Teatr Cieszyński zmienił szatę graficzną strony internetowej www.tdivadlo.cz.

Przygotowania, we współpracy z ostrawskim Studio Created, trwały prawie rok. Przejrzysta i nowoczesna wersja strony internetowej podaje informacje o tym, co dzieje się na scenie i za kulisami. Dla widzów, którzy w obecnej sytuacji nie mogą przyjść do teatru, ważna jest komunikacja poprzez media elektroniczne i sieci społecznościowe.

"Dużym plusem jest możliwość zakupienia biletu przez internet na konkretny

spektakl i konkretne miejsce. Strona internetowa połączona jest z nowym systemem rezerwacji. Jest to szczególnie dogodne dla naszych widzów, którzy przychodzą na spektakle poza Czeskim Cieszynem" - mówi Kateřina Mertha, kierownik działu marketingu.

Zmiana szaty graficznej strony internetowej była konieczna. Związana była także ze zmianą podejścia kierownictwa Teatru Cieszyńskiego do reklamy i kontaktu z publicznością, co zwiększyło również wymagania dotyczące jakości informacji i usług. "Zmienione zostało logo naszej instytucji według projektu Ivany Kunovej ze Studia Created. Logo tworzy teraz część graficzną plakatów, zaproszeń, programów. W związku z tym powstają nowe formaty, inne przetwarzane są są w wersji elektronicznej", odpowiada Iva Lupková, rzeczniczka prasowa teatru.

Mamy również mały zestaw przedmiotów reklamowych (ołówki, zeszyty, kubki, koszulki), które można będzie zakupić, kiedy zostanie otwarta kasa.

Teatr Cieszyński znacznie większe znaczenie przywiązuje obecnie do kontaktu z widzami poprzez Facebook i Instagram. Od nowego sezonu liczby obserwujących rosną.  Nowe warunki, wymuszone przez rządowe restrykcje, teatr wykorzystał do streamowania spektakli na YouTube. I to z dużym sukcesem. "Najpierw była Opowieść wigilijna Sceny Czeskiej 18/12/2020, potem Dom otwarty Sceny Polskiej 30/01/2021. Aktorzy ze Sceny Bajka przygotowali Bajkę policyjną jako dziewięciooodcinkowy serial - w wersji czeskiej i polskiej", dodaje Petr Kracik, dyrektor Teatru Cieszyńskiego.

 

ARCHIV AKTUALIT